streda, 01 jún 2016 20:30

Ako nakupovať v trvalkovej škôlke

Text určený iba pre veľkoobchodných zákazníkov a neplatí pre malopredaj.

Informácie pre malopredaj nájdete v časti maloobchod.  


Ako ušetriť čas strávený v našej škôlke?

Vyberanie a chystanie rastlín na veľkej pestovateľskej ploche vyžaduje určitý čas. Ak by ste chceli tento čas skrátiť, môžete nám poslať objednávku ktorú Vám nachystáme, alebo si pripraviť zoznam rastlín, o ktoré máte záujem.

Ak uprednostňujete osobný výber, rastliny si môžete vyberať priamo z pestovateľskej plochy.

 

  

 

1. Zaslanie objednávky. (Pripravený online)

Aby sme stihli pripraviť Vašu objednávku, pošlite nám ju prosím na e-mail s niekoľkodňovým predstihom. V prípade potreby Vás budeme kontaktovať, aby sme prekonzultovali výber náhradných rastlín, ak budú niektoré vypredané. 

Môžete nás tiež kontaktovať telefonicky, aby sme overili dostupnosť jednotlivých rastlín. Ak by ste náhodou rastliny nemohli prevziať v dohodnutý termín, prosím oznámte nám to. Z dôvodu zalievania ich vrátime späť na pestovateľskú plochu.

2. Zoznam rastlín. (Pripravený na papieri)

V pohodlí domova alebo Vašej firmy si môžete vybrať rastliny a počty, o ktoré máte záujem. Po príchode do trvalkovej škôlky stačí ak dáte zoznam rastlín našim zamestnancom a rastliny Vám pripravíme.

3. Individuálny nákup. (Nepripravený)

Ak nemáte presnú predstavu, aké rastliny chcete kúpiť, alebo si chcete rastliny vybrať sami, môžete využiť individuálny nákup. V takom prípade si môžete vyberať rastliny, ktoré sa Vám páčia priamo z pestovateľskej plochy.

 

Menovky

Informácie potrebné k nákupu nájdete na rastlinných menovkách. Veľké písmeno v krúžku predstavuje cenovú skupinu. V spodnej časti menovky je uvedený popis rastliny s informáciami pre pestovanie. Odporúčame Vám poznačiť si kultivar kupovaných rastlín, čo urýchli proces vybavenia pri pokladni.

 

 

  • Považujeme za veľmi dôležité, mať pre Vás rastliny správne označené a hlavne nepomiešané jednotlivé druhy a kultivary. Prosíme Vás preto, aby ste počas nákupu neprenášali rastliny, ktorých kúpu si neskôr môžete rozmyslieť. Ak by ste sa náhodou rozhodli, že vybranú rastlinu nekúpite a položíte ju na iné miesto, môže byť nemožné správne určiť jej kultivarový názov a tým ju vrátiť späť.

 

  • Rastliny pestujeme na škôlkarskej textílii. Keď rastliny podrastú, prekorenia cez textíliu do pôdy, čím tiež využívajú spodnú vlahu z pôdy a zároveň sa zafixujú proti padaniu. Prosíme Vás preto, aby ste neodtŕhali rastliny od textílie počas rozhodovania, ktorú rastlinu si vyberiete. Každá rastlina odtrhnutá od podložia textílie už bude padať a je vysoké riziko, že nám uschne. Ďakujeme za pochopenie.

 

  • Z bezpečnostných dôvodov nie je pestovateľská plocha prístupná deťom do 12 rokov, domácim zvieratám a prejazdná pre detské kočíky.

 

 

 

Uložiť

Uložiť